Sennur Ulugönül, İTÜ Şehir ve Bölge Planlama  Bölümünden mezun olmuş olup, ve yine  İTÜ ile Oklahoma State ve Texas A.M. Üniversiteleri işbirliği ile açılmış olan  Afet ve Acil Durum Yönetimi bölümünde Yüksek lisansını tamamlamıştır.

İş Güvenliği Uzmanıdır. BSI ISO 22301 İş Sürekliliği Baş Tetkikçi ve İç Tetkikçi Eğitimlerini de almış olup, profesyonel kariyerinde; mimarlık sektöründe yirmi, acil durum ve afet yönetimi alanlarında da 10 yıldan fazla sene farklı pozisyonlarda aktif çalışmıştır.

İstanbul’un afete hazırlığına yönelik gerçekleştirilmiş Dünya Bankası projesi kapsamında dört yıl danışman, eğitmen, eğitmen eğiticisi ve eğitim tasarımcısı ve birim yöneticisi olarak görev almıştır. Halen danışmanlık, eğitmenlik ve eğitim tasarımları yapmaktadır . 2018 yılında Yok Yok Atölyeleri’ni kurmuştur. İngilizce bilmektedir. New NLP Practitioner belgesine sahiptir.

Yaratıcı Drama, Jeux Dramatique, Çocuklarla Felsefe eğitmenidir. Keçe ve Ebru Ustalık belgeleri sahibidir. Bez bebek yapımı ile de uğraşmaktadır.

Akılevi çatısı altında;

  • İletişim, motivasyon
  • Analitik düşünme
  • Takım çalışması

Eğitimlerini uygulamaktadır.