İstanbul Erkek Lisesi (1980) ve İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (1985) mezunudur. Aynı fakültede Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

TÜBİTAK Gebze Araştırma Enstitüsü / Elektronik Araştırma Bölümü’nde uzman mühendis olarak dört yıl çalışmış ve özel firmalar, kamu kurumları için yapılan projelerde görev almıştır.

Askerlik görevini Gölcük Tersane Komutanlığı ARGE biriminde tasarım subayı olarak tamamladıktan sonra, VESTEL İstanbul fabrikası ARGE Müdürü olarak özel sektördeki iş hayatına başlamıştır. TRON (Uydu&CCTV sistemleri) firmasında ARGE müdürü, ANT (Akıllı bina sistemleri) firmasında kurucu ortak, TELSİM/Vodafone firmasında Ürün Grubu Direktörü, STS (Telekom) firmasında Satış&Pazarlama Direktörü ve TTNET firmasında Program&Proje Yönetimi Müdürü olarak görev almıştır. Bu görevinde TTNET program&proje yönetim sistemi projenet’i kuran ekibi yönetmiştir. Aynı dönemde Türktelekom Akademi’den İç Eğitmen sertifikası almıştır.

1985 yılından bugüne devam eden iş hayatında farklı sektörlerde; ARGE, Satış, Pazarlama, Ürün Geliştirme, Ürün Yönetimi ve Proje Yönetimi gibi alanlarda görev almış ve başarılı projelere imza atmıştır. Bu tecrübelerini şimdi danışman ve eğitmen olarak sürdürmektedir .

İngilizce ve Almanca bilmektedir.