Esra Ayten, 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Kültür Koleji(1999) ve Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü (2004) mezunudur. İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümüde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2007 yılında SMMM belgesi almıştır. Yaklaşık 12 yıl deneyimlediği kurumsal hayatında Mali İşler, Turquality, İnsan Kaynakları Eğitim ve Gelişim gibi farklı alanlarda çalışma fırsatı bulmuştur. Bu süreçte 3 yıl SMMM bürosunda Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak, 1 yıl Atlasjet Havacılık A.Ş.de, 1 yıl Grundig Elektronik A.Ş.’de ve son 7 yıl Arçelik A.Ş.’ de çeşitli alanlarda görev almıştır. Kurumsal hayata eş zamanlı olarak son 9 yıllık dönemde kendi yolculuğunda çeşitli eğitimler alarak zihinsel, bedensel ve ruhsal alanlarda farkındalıklar yaşamıştır.

Mirzakarim Norbekov ‘un kişilerin bedenlerine, yaşamlarına, duygularına, toplumsal ilişkilerine ve önsezilerine yönelik farkındalıklarını sağlayan eğitimlerinin 3 bölümünü Türkiye’de, Master programını da Bulgaristan’da tamamlamıştır. Eğitimlerini vermektedir.

İnsana Güven’de insan bedenini anlama yolunda beden, zihin ve ruh üçlemesi çerçevesinde, insana yönelik tüm süreçleri gerçek hayattaki süreçlerle bütünleştiren, bütünsel farkındalık sağlamaya yönelik birçok etkinliğe katılmıştır, konusunda uzman hekimler ve danışmanlarla çalışma fırsatı bulmuştur. 3 yıllık eğitimin sonunda ASEGEM ( Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim Ve Gelişim Merkezi) tarafından belgelenmiştir. Dr. Leonid SOBOLEFF‘den halen Biyodinamik Kranyosakral Terapi eğitimleri almaktadır. Eğitimlerin 1. Ve 7. seviye eğitimlerini Türkiye’de 2. ve 3. Seviye eğitimleri Bali’de tamamlamıştır. Türkiye’de bireysel kranyosakral uygulamaları yapmaktadır.

Üç yıl İnsanagüven’de dönüşüm danışmanı olarak kişilerin kendilerini keşfetmelerine yol göstermiştir. Cevahir Alışveriş Merkezi’nde 2017 İyi Hisset Etkinlikleri kapsamında bütünsel farkındalık sağlamaya yönelik seminerler vermiştir. Zorlu AVM’de düzenlenmiş olan Sweatfest 2017 Etkinliği’nde yer almıştır. Ankara Marka Festivali’nde atölye çalışması düzenlemiştir. Acıbadem Üniversitesi Hastanesi’nde Metin Hara’nın hastane çalışanlarına yönelik düzenlediği “Bir Yaşama Dokunmak” Projesinde katılımcılara mentorluk yapmıştır.

Darülaceze’nin sağlık personeline, fizyoterapistlerine ve yöneticilerine seminerler vermektedir.

Kişilerin yoğun çalışan zihinlerini bedenleri ile dengeleyebilecekleri, yaşam enerjilerini ve yaşam kalitelerini yükseltebilecekleri, kendilerini farkındalıkla dönüştürebilecekleri, ihtiyaçlarına yönelik kurumsal etkinlikler, kamplar ve bireysel çalışmalar düzenlemektedir. Bedenim Gülümsüyor, Bedenim Uyanıyor ve Yaşamım Dönüşüyor eğitimlerini düzenlemektedir.